\ Odskocznia Studio

Hurra, cyrk! - pierwsza interaktywna

bajka o cyrku, która wzmacnia!

Już jest!, Jedyna taka w Polsce aplikacja. Hurra, cyrk! to mądra, subtelna bajka, pełna fascynujących historii cyrkowców, która stanie się przygodą i odskocznią od codzienności dla każdego dziecka. Dzięki połączeniu elementów grywalizacji z wartościami edukacyjnymi daje ona szansę stawić czoła zadaniom, które pozwalają dostrzegać dziecku jego potencjał, otwierają na inność oraz pokazują, jak okazywać empatię sobie i innym.


„Zależało nam, by dzięki bajce Hurra, cyrk! dzieci uczyły się akceptować odmienność i jednocześnie dostrzegać swój potencjał. Każdy bohater bajki pokazuje, jaką drogę przeszedł do akceptowania siebie, znajdziemy więc w niej wiele przykładów jak dostrzegać i wykorzystywać swoje zasoby, zwłaszcza gdy różnimy się od dominującej większości.” - mówią Paulina Chodnicka i Krzysztof Wiatr, pomysłodawcy i twórcy projektu.


“Podczas planowania aplikacji mieliśmy na uwadze sensorykę, spokój, łagodność - i w obrazie, i w muzyce, i w głosie. Kluczowe były dla nas sensoryczne walory aplikacji - by nie dostarczała zbyt wielu bodźców, by można było się skupić na poszczególnych jej elementach. Zależało nam na przyjemnej historii, która budzi ciekawość, ale nie buduje niepotrzebnego napięcia, pozwala wręcz się wyciszyć. Jednocześnie opowieść jest wartka i wciągająca.” - dodają twórcy.


Etap kreacji był festiwalem pomysłów na kolejne zadania, tak, by były różnorodne i rzeczywiście wzmacniały i uczyły. Do napisania tekstu twórcy zaprosili poetkę Joannę Mueller. Postaci napisane na kartce ożyły dzięki rysunkom Moniki Muchy. Muzykę stworzył zespół ugla (Magdalena Sowul, Sebastian Świąder, Michał Mościcki, Maciej Wróbel), a całość przeczytał aktor Piotr Bajtlik.


Aplikacji można używać bezpłatnie pod adresem www.hurracyrk.pl (Wersja desktop).


Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.


Kulisy powstania Hurra,cyrk!
Podczas marcowego lockdownu, gdy wszystkie stacjonarne działania zamrożono, w odpowiedzi na hasło #zostań w domu, Odskocznia zapukała do domów przez szklane ekraniki z Cyrkowymi opowieściami, czyli wieczornym bezpłatnym czytaniem na żywo historii o cyrku. Spotkania głównie gromadziły młodszą publiczność. Stąd pojawiło się pragnienie stworzenia czegoś dedykowanego specjalnie dla dzieci, co umili im czas pandemii, ale i zostanie z nimi na dłużej.


Pomysłodawcami i twórcami bajki Hurra, cyrk! są Paulina Chodnicka i Krzysztof Wiatr. To dzięki pasji Pauliny do cyrku - Paulina od lat jest zaangażowana w propagowanie inicjatyw pedagogiki-cyrkowej w Warszawie i pomysłowi oraz umiejętnościom Krzysztofa, który był odpowiedzialny za UX i development jak i koncept grywalizacji, udało się stworzyć nową niosącą radość opowieść dla dzieci.


Kontakt dla mediów:
Małgorzata Drąg gosia.drag@gmail.com +48 503 348 191

Skontaktuj się z nami!

ODSKOCZNIA

odskoczniastudio@gmail.com

napisz na messengerze