\ Odskocznia Studio

ODSKOCZNIA NO AGE LIMIT, czyli

cykl bezpłatnych warsztatów żonglowania bez ograniczeń wiekowych, ze szczególnym ukłonem w kierunku seniorów i seniorek.

Warsztaty żonglerki z Odskocznią, to 1,5 godziny pełne wrażeń i oddechu od codzienności. Ich celem było uświadomienie nam wszystkim, że robienie rzeczy z pozoru niemożliwych - takich jak żonglowanie kilkoma piłkami - jest na wyciągnięcie ręki, a dzięki wykorzystaniu innowacyjnych tablic żonglerskich (juggle boards) było to po prostu łatwe. Warsztaty promowały pozytywną postawę sprawczą i wiarę we własne możliwości.


“Chcemy, żeby uczestnicy i uczestniczki naszych zajęć przede wszystkim bardzo dobrze się bawili i nabrali wiatru w żagle. Moment, w którym zaczyna się żonglować, to chwila, w której następuje ogromny przypływ zadowolenia i pewności siebie – teraz każdy bez względu na wiek będzie mógł tego doświadczyć” - mówi Paulina Chodnicka z Odskoczni.


Program warsztatów obejmował pracę z rekwizytami do żonglowania (chusteczki, piłki), a także odpowiednio przygotowanymi na ten warsztat tablicami żonglerskimi (juggle boards), które w doskonały sposób ułatwiają opanowanie żonglowania. Żeby zapoznać się z naszym unikalnym podejściem polecamy film: https://vimeo.com/176262546


Dzięki wykorzystaniu tablic, które bazują na integracji sensorycznej, ćwiczyliśmy koordynację wzrokowo-ruchową. Tym samym rozwijaliśmy integrację naszego układu nerwowego - wzmacnialiśmy koncentrację, refleks i równowagę.


Bezpłatne zajęcia odbywały się w dwóch grupach we wrześniu i październiku 2020 r. w Centrum Promocji Kultury Praga przy ul. Podskarbińskiej w Warszaw


Warsztaty przeprowadziliśmy w reżimie sanitarnym z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Poprowadzili je cyrkowi pedagodzy_żki: Kamil Gałas, Wiktoria Witenberg, Julia Żardecka i Paulina Chodnicka.


Program został zrealizowany przez Odskocznię we współpracy z Centrum Promocji Kultury Praga.
Projekt współfinansowano ze środków Funduszu Animacji Kultury / Warszawski Program Edukacji Kulturalnej Miasta Stołecznego Warszawy.


Zapraszamy do współpracy i organizacji warsztatów z tablicami do żonglowania!

Skontaktuj się z nami!

ODSKOCZNIA

odskoczniastudio@gmail.com

napisz na messengerze