loader image

O NAS

Najpierw był zachwyt sztuką cyrkową. Odkrycie, że nie trzeba być zawodowym cyrkowcem i cyrkówką, żeby czerpać z dobroci tego świata. 

Silna, wrodzona potrzeba dzielenia się z innymi tym, co cenne przyniosła Odskocznię.

Skąd ta nazwa – dlaczego Odskocznia? Bo sztuka cyrkowa nie musi stawać się osią naszego życia, ale może być świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, poznawanie nowych ludzi i siebie. Możemy czerpać z wspaniałej społeczności świata cyrku i nie zmieniać swojego życia o 180 stopni, ale sprawić, że będzie ono pełniejsze, radośniejsze, bliższe ciała i bardziej wyluzowane.

Odskocznia oferuje rozwojowe zajęcia z wykorzystaniem technik cyrkowych. Są to żonglerka, balansowanie i akrobatyka, w ramach których operuje takimi rekwizytami cyrkowymi jak piłki, chustki, obręcze, rola-bola, diabolo, szczudła, lina, talerzyki i monocykle. 

W sztuce cyrkowej bardzo praktyczna jest ta mnogość i różnorodność. Naprawdę trzeba się postarać, by nie znaleźć czegoś dla siebie.

W ofercie Odskoczni znajdują się zajęcia dla dorosłych i dzieci, grup przyjaciół i firm.
W ramach swojej działalności Odskocznia przybliża uczestnikom i uczestniczkom zajęć to, co w cyrku najlepsze: radość, przekonanie o swoim potencjale, odwadze, możliwości działań indywidualnych i efektywnej współpracy. 

Niezmiernie ważne jest dla nas motywowanie i zachęcanie do ćwiczeń, jednocześnie słowem-kluczem naszej pracy jest uważność. Na ewentualne obawy, że ktoś nie podoła, pojawi się frustracja i zniechęcenie odpowiadamy – to normalne i dlatego lepiej uczyć się od kompetentnych i pełnych pasji prowadzących.
Zajęcia z Odskocznią to też zastrzyk energii i okazja do lepszego poznania się w grupie. Jeśli jesteście dobrze zgranym zespołem lub paczką przyjaciół, zorganizujcie sobie swoją Odskocznię, dobrze jest czasem dać się zaskoczyć, a dodatkowo ćwiczenia wzmagające koncentrację i koordynację – zawsze w cenie.

Odskocznia Studio działa z ramienia Fundacji Pracownia Inspiracji Społecznych, która istnieje od 2017 roku. W początkowej fazie, w ramach realizacji projektów miejskich Odskocznia przeszkoliła ponad 2000 uczestników i uczestniczek, którzy wzięli udział w takich projektach jak: cykl spotkań Dni z Odskocznią czy cykl warsztatów Odskocznia No Age Limit- żonglowanie bez ograniczenia wieku. Za nami również projekt Odskocznia Dla Ucznia, współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. A na horyzoncie… Kolejne wyzwania i pomysły! 

Paulina Chodnicka

Chętnie raz na jakiś czas otrzymam newsletter Odskoczni