loader image

Odskocznia NO AGE LIMIT

Ten cykl warsztatów zrealizowaliśmy w 2020 r. w Centrum Promocji Kultury Praga w Warszawie.

Projekt dedykowany był osobom starszym, chcącym zadbać o swoje ciało i umysł. W trakcie zajęć poznawaliśmy tajniki żonglowania poprzez toczenie piłek po specjalnie zaprojektowanych do tego tablicach z torami (juggle boards). Dzięki ćwiczeniom z tablicami pracowaliśmy nad koordynacją wzrokowo-ruchową i rozwojem sprawności umysłowej i koordynacyjnej, równocześnie zachowując przyjemność i radość płynącą z ćwiczeń i nauki nowych rzeczy.

Instruktorowi zawsze towarzyszył asystent, by jak skutecznie modyfikować ćwiczenia i dopasowywać program zajęć dla osób w bardzo różnym wieku, a także z różnymi schorzeniami.

Miłym zaskoczeniem było to, że zajęcia spotkały się z tak dużym entuzjazmem. Niektórzy uczestnicy mówili, że cały tydzień czekali na te zajęcia. Widać było, że zajęcia są potrzebne jako pretekst do wyjścia z domu, bycia wśród ludzi i podjęcia aktywności. Widać było, że postępy cieszą i są źródłem satysfakcji dla uczestników.

W ankiecie wypełnionej przez uczestników większość osób wskazała, że zajęcia pomogły:

  • poprawić koordynację ruchową i refleks, 
  • poprawić koncentrację,
  • wzmocniły pewność siebie uczestników, 
  • zwiększyły aktywność uczestników.

Program został zrealizowany przez Odskocznię we współpracy z Centrum Promocji Kultury Praga.

Projekt współfinansowano ze środków Funduszu Animacji Kultury / Warszawski Program Edukacji Kulturalnej Miasta Stołecznego Warszawy.

Zapraszamy do współpracy i organizacji warsztatów z tablicami do żonglowania!

Chętnie raz na jakiś czas otrzymam newsletter Odskoczni